II. Szervezeti  élet:
1.       Elnökségi ülés
      Időpont: február 22.
2.        Közgyűlés
      (Beszámoló a 2018. évi munkáról, 2019. évi elképzelések, munkaterv, gazdasági helyzet értékelése, aktuális feladatok)
      Időpont: március 22.
3.       Elnökségi ülés
      Időpont: szeptember 27.

Kiváló eredmények az IPA Tisza-tavi kerékpárversenyen

Nem kis izgalommal várták a 23. IPA Tisza-tavi Kerékpárverseny szervezői augusztus 1-jét. Erre a napra volt kitűzve az idei bringástalálkozó, amelyet az IPA MSZ Heves Megyei Szervezete 1997 óta megszakítás nélkül, minden esztendőben megrendez. Az izgalom pedig leginkább annak szólt, hogy az időjárási prognózisok nem sok jót ígértek erre a szombatra; eső, sőt akár vihar is várható volt a tó partján.

Sajnos az előrejelzések több nevezőt el is riasztottak. Ennek ellenére végeredményben 76 kerekes regisztrált a két versenyszám valamelyikére a Tiszanána községhez tartozó Dinnyésháton lévő kempingben. A rövidebb, 18 km-es, ún. tóparti versenyen 35-en vágtak neki a távnak, míg a 64 km-es tókerülő versenyen 41-en próbáltak szerencsét. A legifjabb versenyzők 12 évesek voltak, míg a legidősebb a 70. életévét is betöltötte már. A bringásokat 31 szurkoló családtag is elkísérte. Az időjárás végül megkönyörült a versenyzőkön: a 30 Celsius alá csökkent hőmérséklet kimondottan jól is esett, az eső pedig elkerülte a környéket.

Valamennyi versenyszámban szép időeredmények születtek: a tóparti verseny férfi győztese a 17 éves Nagy Szilveszter Sándor lett, aki 30:54 perc alatt teljesítette a távot. Ugyanitt Vinczéné Szabó Mária 35:30 perccel ért célba. Ezzel ők nem csak a saját korcsoportjukban végeztek az első helyen, de a versenyszám abszolút bajnoki címét is elnyerték. (Életkortól függetlenül elért legjobb időeredmény.)

A hosszabbik táv is nagyszerű befutókat hozott: a férfiaknál az első kilenc helyezett gyakorlatilag egy időeredménnyel ért célba, ami a verseny eddigi történetének a legjobbja, 1:46:23 óra volt. A jók között a legjobb Tóth Tibor volt, aki a tavalyi elsőségét megvédve lett idén újra a versenyszám abszolút bajnoka. Alaposan megnehezítették a hölgyek a szervezők dolgát, miután a két első helyezett kézen fogva haladt át a célvonalon. Végeredményben azonban az abszolút bajnoki címet Kisné Szabó Katalin nyerte el Vajkó Ildikó előtt, akivel azonos időt, 1:58:48 órát értek el.

A célba érkezést követően egy finom babgulyással és nem kevésbé finom frissen csapolt sörrel lehetett pótolni az elveszített kalóriákat. Ez után következett a díjak átadása. Minden versenyző, aki teljesítette a távot egy emléklapban részesült. A „dobogósok” pedig az oklevélen kívül egy serleggel is gazdagodtak. A díjakat Dr. Francsics Ottó, az IPA MSZ Heves Megyei Szervezetének elnöke, Gottschalk Róbert, a szervezet titkára, valamint a rendezvény fő támogatójának, Tiszanána Község Önkormányzatának képviseletében dr. Tóth József, a község polgármestere adta át.

Végezetül a különdíjak átadására került sor. Dr. Tóth József két legeredményesebb „hazai” versenyzőnek adtak át az önkormányzat különdíját. Nagy Szilveszter Sándor mellett a másik díjazott Gőz Péter lett, aki a tókerülő versenyen a saját korcsoportját megnyerte, az abszolút sorrendben pedig – a győztessel azonos időeredménnyel – a harmadik helyen végzett. Az IPA szervezetünk elnöke pedig az abszolút bajnokoknak adta át a különdíjat. A szervezők döntése alapján, végül Vajkó Ildikó is különdíjban részesült, miután a győztessel azonos időeredménnyel ért célba.

A versenynap végén több bringás ígéretet tett arra, hogy a jövő évi viadalon is rajthoz fog állni. Őszintén bízunk abban, hogy az időjárás sem fog megtréfálni minket, és az ideinél is nagyobb létszámmal rendezhetjük meg a versenyt.